Děti si v budoucnu možná už nebudou moci koupit energetické nápoje. Vláda Andreje Babiše (ANO) totiž může dotáhnout zákaz prodeje energetických drinků pro mladistvé, o kterém se jednalo už za bývalého kabinetu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pro CNN Prima NEWS uvedl, že věkovou hranici 16 let považuje za „minimální přijatelný standard“ ochrany zdraví dětí. Kvůli tomu nyní vzniká napříč poslaneckými kluby návrh na zpřísnění, řekl. Nastavení zákazu prodeje vítá opozice a odborná veřejnost. Think tank Ministr zdraví, v jehož čele stojí chirurg Tomáš Šebek, k tomuto kroku vyzývá společně s organizacemi ředitelů škol a rodičů.