S předběžným opatřením Ústavního soudu (ÚS), které vládě ukládá zařadit do delegace na summit NATO prezidenta, nesouhlasili soudce Jan Wintr a soudkyně Dita Řepková. Ve svém disentním stanovisku uvedli, že by ÚS měl být ve věci mnohem zdrženlivější a jeho středeční rozhodnutí považují za „zásah do probíhajících politických dějů“. Dvojice také nepovažuje za nesporný argument, že podobné zahraniční výjezdy prezidenta jsou ustálenou zvyklostí. Ústavní právník Jan Kysela následně na sítích uvedl, že zmínění soudci nemají důvod „mstít se prezidentovi“, který je sám jmenoval.