K útoku na policistu v Chanově se prý muž strážníkovi přiznal

Obžalovaný Miroslav Cina se prý přiznal strážníkovi k březnovému útoku na policistu v mosteckém Chanově, ukázal mu i místo útoku. U soudu to řekl šéf mosteckých strážníků Bronislav Schwarz. Soud bude pokračovat 29. srpna, v pátek se nedostavil klíčový svědek obžaloby. Muži hrozí za těžké ublížení na zdraví až deset let vězení.

Mladý policista 19. března na problémovém sídlišti Chanov ověřoval informaci, že se tam zdržuje hledaná osoba, a při pátrání zavítal i do v podstatě vybydleného domu. Tam jej někdo napadl, pořezal a záchranka, kterou si policista sám přivolal, jej našla na zemi před domem.

"V prvním patře byl fyzicky napaden obviněným, který ho měl na schodišti udeřit do hlavy a způsobil mu řezná poranění v oblasti hrudníku a horních končetin. Zranění, které policista utrpěl, svědčí i o pádu z výšky," popsala v březnu incident ČTK mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Podle jedné z teorií ho útočník vyhodil z okna nebo balkonu. Městští strážníci si obžalovaného Ciny všimli krátce po útoku v davu přihlížejících, podle svědků se choval divně, snažil se dostat co nejblíž a nadával. "Teď dojde taky na vás" nebo "Pokud se budete chovat jako on, skončíte stejně", křičel údajně na další uniformované příslušníky, nikoho ale fyzicky nenapadl.
 
Svědek Bronislav Schwarz pracuje s obyvateli Chanova již sedm let, několik tamních Romů zaměstnává jako asistenty městské policie. Podle jeho zkušeností byl obžalovaný pod vlivem drog. "Obžalovaný mi přesně popsal místo činu, že se jednalo o mezipatro," vypověděl dnes Schwarz.
 
Sídliště Chanov vzniklo na přelomu 70. a 80. let minulého století a mělo sloužit jako ukázka práce tehdejšího režimu s Romy, kteří se tam stěhovali z bouraného starého Mostu i ze Slovenska. Řadu domů od té doby nepřizpůsobiví zničili. Některé byly strženy, další zůstávají ve vybydleném stavu.
 
zdroj: ČTK