Hokejisté Litvínova poprvé vyhráli, po nájezdech nad Libercem

Hokejisté Litvínova včera porazili ve třetím kole extraligy Liberec 3:2 po samostatných nájezdech a poprvé v sezoně se tak radují z výhry. Zápas rozhodl Robin Hanzl, který se v nájezdech jako jediný prosadil.

Hostující Tygři vstoupili do utkání lépe a již ve čtvrté minutě se zásluhou chybné rozehrávky Pavlíka dostal do šance Pospíšil a s přehledem poslal puk nad Francouzovu lapačku.

Hostující brankář se poprvé zapotil až v 7. minutě, kdy ho nahozením z nulového úhlu vyděsil Zeman. V další šanci Litvínova se ocitl po Gerhátově akci Martynek, ale Schwarz se rychle přesunul ke své tyčce. V závěru první části ale již Schwarz inkasoval, když jej překonal střelou od modré Zeman.

Druhé dějství patřilo domácím, kteří byli aktivnější, ale vážnější brankové příležitosti si vytvořit nedokázali. Nepomohli jim k tomu ani dvě početní výhody a tak zahřál domácí až v závěru třetiny ukázkovým bodyčekem střelec branky Zeman, který poslal k ledu Vampolu.

Hned na začátku třetí třetiny se hosté znovu dostali do vedení, když chybu Francouze využil Jass a skóroval do prázdné branky. "Špatně jsme se dohodli s obránci, ale věřil jsem klukům, že dají alespoň jeden gól a dotáhneme to do prodloužení. Jsem rád, že po mojí chybě kluci dál bojovali a nevzdali to a nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce," řekl po zápase Francouz.

Severočeši totiž nerezignovali a snažili se vyrovnat. V 52. minutě k tomu měl blízko Martynek, ale trefil jen tyč. Pět minut před koncem normální hrací doby se to ale již Vervě podařilo, Schwarze překonal Lukeš.

V prodloužení měly oba celky výhodu přesilové hry, třetí gól ale vstřelit nedokázaly. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Hanzl. Druhý bonusový bod tak získal Litvínov.

"Minule jsem penaltu nedal, takže jsem měl dnes reparát. Francik jim nedal šanci a na mě zbylo slíznout smetanu, tak jsem toho využil," smál se Hanzl, který se prosadil kličkou do bekhendu. "Byl jsem dopředu rozmyšlený, co udělám. Dva body bereme všemi deseti. Zatím se nám příliš nedaří, takže tímto zápasem se snad nakopneme," dodal čtyřiadvacetiletý forvard.