Českomoravský pohár pro brněnský Doudeen Team - Mostecká družstva do finále nepostoupila

Českomoravský pohár družstev, druhá nejvýznamnější týmová soutěž billiard-hockeyistů, se po třech letech opět odehrál na 15.ZŠ v Mostě. Ani známé prostředí ale nepomohlo mosteckým celkům k postupu do finálové pětice. Druholigový tým Old Friends Most nezachytil úvod turnaje a skončil šestý. Prvoligovému BHC AB STAIN Most naopak nevyšel závěr a obsadil konečné sedmé místo. Ve svůj triumf proměnil sedmnáctý ročník Českomoravského poháru brněnský klub Doudeen Team. Ten vyslal do soutěže hned čtyři družstva a tři z nich z Mostu odvezla některou z trofejí. Doudeen Team se stal celkovým vítězem, THE Orel Bohunice přidal bronzový pohár a Table Hockey Elite získal vítězství v nově vyhlášené kategorii „Hobby Team“. Jediný, kdo alespoň částečně dokázal narušit nadvládu oddílů Doudeen Teamu, byl na druhém místě jihočeský celek WIP Reklama Dobrá Voda. Vítěz Českomoravského poháru si navíc zajistil i účast v mezinárodní klubové soutěži Poháru WTHA.

Mostečtí si spravili náladu v Poháru města Mostu, který byl součástí dvoudenního programu. Vítězství si odnesl Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), třetí byl Lukáš Fedič z Old Friends Most. Úspěch „Doudeenů“ i v soutěži jednotlivců doplnil druhým místem Jiří Toman. V žákovských kategoriích zvítězili Miroslav Suchomel a Vojtěch Jandečka (oba BHC AB STAIN Most „B“), v kategorii žen a dívek pak Valentina Grimmová (Real Draci 18.ZŠ Most). Na organizace akce finančně přispělo statutární město Most.

K dalšímu turnaji vyrážejí billiard-hockeyisté až do Ostravy. Zdejší Ostrava-Jih!!! Cup je zařazen do Českého poháru jako nejvyšší kategorie ČP36 a má tak velký význam v rámci kvalifikace mistrovství ČR. To letos proběhne na konci listopadu na Hoře Svaté Kateřiny.

BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC - VÝSLEDKY

StarColor Českomoravský pohár družstev (17.ročník): 1. Doudeen Team, 2. WIP Reklama Dobrá Voda, 3. THE Orel Bohunice, …, 6. Old Friends Most, 7. BHC AB STAIN Most, 13. Kabáti, 14. BHC Tigers Most, 15. StarColor Team
Pohár města Mostu - billiard-hockey šprtec – Český pohár ČP12: 1. Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), 2. Jiří Toman (THE Orel Bohunice), 3. Lukáš Fedič (Old Friends Most), 4. Pavel Crha (THE Orel Bohunice), 5. Roman Brzobohatý (BHC Dragons Modřice), 6. František Franěk (THE Orel Bohunice), 7. Patrik Purket, 8. Petr Henych (oba Sokol Stochov-Pečky), 9. Dalibor Frýba, 10. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), atd.