Ženy poslaly do věznice na Mostecku drogy v pastě, gelu i knize

Dvě ženy poslaly podle vyšetřování do věznice drogy v zubní pastě, sprchovém gelu i ve hřbetu knihy. Mostecká policie je obvinila, hrozí jim až pět let vězení. Dnes o tom informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Třiačtyřicetiletá žena z Teplic poslala odsouzenému drogy v zubní pastě a sprchovém gelu. "Pracovníci věznice zásilku prohlédli a objevili pět ruliček s obsahem podezřelé látky," uvedla mluvčí s tím, že podle testů šlo o pervitin.

Pětadvacet tablet s obsahem drogy poslala svému příbuznému pětačtyřicetiletá žena z Mostu. Schovala je do hřbetu knihy, kterou poslala do vězení v balíčku s dalšími tiskovinami. "Obviněná žena uvedla, že léky poslala proto, že její příbuzný má psychické problémy a ona mu chtěla tímto krokem pomoci," dodala mluvčí.
 
Drogy vězeňská stráž objevila také u čtyřiatřicetiletého vězně. "V rostlinném materiálu zelenohnědé barvy byly prokázány tetrahydrokanabinoly, které jsou účinnou látkou marihuany a hašiše," popsala Světláková. Policii se nepodařilo zjistit, jak muž k droze ve vězení přišel, odmítl totiž vypovídat.
 
zdroj: ČTK