Zdravotník z Litvínova vydíral a škrtil seniorku

Zdravotník z Litívnova na Mostecku údajně vydíral hospitalizovanou seniorku, škrtil ji a vyhrožoval jí injekcí. Šestatřicetiletý muž chtěl koupit její byt, nabízel prý ale o 100.000 korun méně, než chtěla. Policie ho podle mluvčí Ludmily Světlákové obvinila z vydírání a stíhá ho na svobodě. Hrozí mu vězení na dobu šesti měsíců až čtyř let.

Muž pracoval ve zdravotnickém zařízení na Mostecku, kde byla hospitalizována i pětaosmdesátiletá žena. "Zpočátku se k ženě choval slušně a byl k ní ochotný a obětavý. Žena se mu svěřila, že chce prodat svůj byt a muž o něj projevil zájem," popsala Světláková s tím, že muž nabízel o 100.000 korun méně, než seniorka za byt chtěla.

Chování muže k pacientace se pak ale prý změnilo. "Zapomněl na zdvořilost, ženu častoval vulgárními výrazy, byl arogantní a dokonce měl ženě přes hlavu přetáhnout deku a začal ji škrtit," uvedla mluvčí. Ženě se podařilo zavolat o pomoc, muž z jejího pokoje odešel, později se ale podle policie vrátil a vyhrožoval jí injekční stříkačkou.
 
zdroj: ČTK