Závody a akce na autodromu a polygonu lákají stále více diváků

Společnost AUTODROM MOST uspořádala v letošním roce na stejnojmenném závodním okruhu a v přilehlém areálu polygonu pro výcvik bezpečné jízdy sedm mezinárodních a tuzemských závodů motocyklových a automobilových speciálů, většina z nich je součástí mistrovství Evropy.  

Úplnou novinkou byla listopadová rallyová exhibice v uzavřeném areálu se čtyřmi rychlostními zkouškami The Most Rally Sprint. Tradičně největším lákadlem pro diváky pak srpnové prestižní evropské závody tahačů Czech Truck Prix, jež mají v Mostě mnohaletou tradici. Nedílnou součástí soutěžních přehlídek rychlých strojů jsou zábavní doprovodné programy pro všechny generace. Akce v letošním roce přilákaly do areálu autodromu a polygonu na 200 tisíc lidí, což je o zhruba šest tisíc více než v roce 2014.

„Naším cílem je otevřít areál široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí nejen sportovního, ale také společenského a kulturního života regionu po celý rok. Věříme, že naše nabídka akcí na příští rok přiláká další fanoušky a našich příznivců bude stále přibývat,“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Volovecký.

Sezonu zahájila na konci března divácky velmi úspěšná akce The Most AUTOSHOW #1. Každý si za volantem svého auta mohl projet závodní okruh, zájem byl obrovský. Pořadatelé vydali 720 žádanek o jízdu po závodní trati. Perlou letošní sezony byly tradičně závody okruhových tahačů Czech Truck Prix s řadou slavných jmen, k nimž patří už dlouho i tuzemské legendy David Vršecký, Adam Lacko či Frankie Vojtíšek. Czech Truck Prix přilákala i letos na 100 tisíc fanoušků z celé Evropy. K příjemným novinkám, jež pro ně organizátoři závodu uspořádali, patřil grid walk. S půvabnými manekýnkami zájemci mohli procházet mezi trucky na startovním roštu před závodem, což mnozí z nich následně označili za jeden z nejlepších zážitků v životě.

Další novinkou pak sezona v polovině listopadu vyvrcholila. Do areálu, který ve více než třicetileté historii hostil výhradně okruhové závody, pořadatelé přivedli piloty a navigátory rallyových vozů. Nultý ročník The Most Rally Sprint využil ve čtyřech rychlostních zkouškách skvělým způsobem možnosti autodromu i polygonu a připravil divákům, kteří se na premiéře sešli v hojném počtu, nevšední zážitek. Závod ovládl Vlastimil Tlusťák se spolujezdcem Ivo Vybíralem. V novém soutěžním speciálu mladoboleslavské automobilky - Škodě Fabii R5 - jim to na trati opravdu slušelo.