Začal šestnáctý ročník Ligy škol ve šprtci

Za účasti deseti družstev zahájil na 15.ZŠ Most místním kolem šestnáctý ročník Ligy škol v billiard-hockeyi šprtci. Zúčastněné celky se utkaly tzv.  švýcarským systémem na čtyři zápasy. S bilancí třech výher a jedné remízy se na konci turnaje mohl z vítězství radovat tým 4.ZŠ Most „A“ (J.Fabry, J.Schlosser, M.Halada, M.Zienert) před 15.ZŠ Most „A“ a 8.ZŠ Most „A“. Další pořadí:  4. - 18.ZŠ Most "A", 5. - 4.ZŠ Most "B", 6. - 15.ZŠ Most "B", 7. - SVČ Most, 8. - 14.ZŠ Most, 9. - 18.ZŠ Most "B", 10. - 8.ZŠ Most "B".

První čtyři družstva postoupila do oblastního kola. V něm se mj. utkají i s celky, které uspějí v prosincovém litvínovském místním kole. Z oblastní soutěže již pro nejlepší celky vede cesta do celorepublikového finále, které proběhne na konci března v brněnských Kohoutovicích.
 
V aktuálním programu mají billiard-hockeyisté dva turnaje jednotlivců, kategorie Expres, započítané již do hodnocení sezóny 2015. Ve čtvrtek se představí na západě Čech, v Mladoticích, v pátek pak v rámci Noci sportovišť na 18.ZŠ Most.