Vlastimil Vozka: Města a obce musejí přestat být dojnou krávou pro stát

Hnutí ANO Andreje Babiše a politické hnutí Severočeši.cz se rozhodli spojit síly a vzájemně spolupracovat v rámci nadcházejících předčasných parlamentních voleb. Proto jsou Severočeši.cz také na kandidátce hnutí ANO pro Ústecký kraj.

VLASTIMIL VOZKA je druhým kandidátem Severočechů.cz pro volební spolupráci s hnutím ANO, na kandidátce tohoto hnutí pro Ústecký kraj jej najdete na čtvrté pozici.  Kandidáta jsme se zeptali na to, co chce vzkázat nerozhodnutým voličům. A proč vůbec přijal nominaci Severočechů.cz na kandidátní listinu hnutí ANO?
 
Blíží se termín předčasných parlamentních voleb. Co vzkážete stále ještě nerozhodnutým voličům?
 
Nerozhodnutým voličům vzkazuji, aby se co nejrychleji rozhodli a šli k volbám, protože jde o hodně. Nadávat v hospodě nepomůže. Je třeba dát svým hlasem najevo postoj k uspořádání ve státě.
 
Proč jste přijal nominaci Severočechů.cz na kandidátní listinu hnutí ANO?
 
Jako primátor druhého největšího města v Ústeckém kraji denně prožívám situace, jež svědčí o tom, že spousta zákonů je nedokonalých a města a obce na legislativní nedostatky doplácejí, a to doslova – i penězi ze svých pokladen. Jako krajský zastupitel vidím, jak přezíravý postoj zaujímala Nečasova vláda i vlády předchozí k našemu těžce zkoušenému regionu. Chci proto využít svých zkušeností, které jsem získal v průběhu let v komunální politice, a aplikovat je do tvorby zákonů a jejich novelizací. Města a obce musejí přestat být dojnou krávou pro stát, naopak ten už konečně musí přijmout koncepční politiku v oblasti surovinového bohatství, rozvoje národního hospodářství, podpory sociálního bydlení, musí udělat pořádek v oblasti vyplácení dávek, přijmout řadu opatření proti řádění nepřizpůsobivých a navodit tak stav, aby se všichni občané cítili před zákony vskutku rovni. Slušní a pracovití lidé často podléhají dojmu, že jsou to právě oni, na něž stát kašle. Je zapotřebí udělat pořádek také ve státní správě, zracionalizovat ji, přijmout zákon o úřednících atd. Vedení města Mostu a náš magistrát mohou jít státu příkladem v přístupu k občanům. Proto chci do celostátní politiky vnášet racionální pohledy na řešení problémů. Andrej Babiš je podnikatelem, jenž musí jednat tak, aby neprodělal kalhoty. Prostě musí prosperovat. Stát je vlastně také podnikem, jemuž by se mělo dařit. ANO má jasno, proto mu věřím a kandiduji za něj.
 
Na snímku V. Vozka s manželkou v průvodu Mostecké slavnosti 2013, které se zúčastnilo 13 000 občanů. Kontakt s lidmi je jeho prioritou.