Vláďa Hron čte pro Barborku

Dovolujeme si vás informovat o akci Vláďa Hron čte pro Barborku, která se uskutečnila v našem centru v rámci kampaně Celé Česko čte dětem v úterý 3. 6. 2014 od 16 do 18 hodin.

Dá se říci, že v našem MC ke kampani Celé Česko čte dětem tak nějak už patří Vladimír Hron. Jsme za to moc rádi, protože setkání s ním je vždy milé a nejen děti se při jeho čtení dobře baví! Moc mu za to děkujeme.
 
Letos jsme četli ze staré knížky našich babiček pohádku O Školníčkovi (což pro budoucí školáčky určitě bylo zajímavé a budou nyní čekat, jestli v jejich třídě také nějaký Školníček bude) a pak i další pohádky, mj. Vláďova oblíbeného Rumcajse nebo tak trochu záhadné čtení, které měly za úkol přečíst školou povinné děti (byla to tak trochu šifra, kde byly zpřeházené slabiky). V tu chvíli i šesťáci zadrhávali a chvílemi to vypadalo, že se teprve nedávno naučili číst. 
 
Aby si děti vyzkoušely, jaké to je, když někdo nemůže číst písmenka očima - když je odkázaný na hmat (braillovo písmo), dostali do dvojic pytle s různými věcmi, které měly poslepu poznávat.
 
Samozřejmě ani letos nechyběl dort ve tvaru knihy, vyrábění záložek a navíc - pro děti letos byly díky daru vydavatelství Mladá fronta připraveny dárečky v podobě časopisů Sluníčko s DVD a dále záložky a rozvrhy hodin Celé Česko čte dětem. Rodiče také neodešli s prázdnou - dostali letáček s informacemi, jak děti vést k oblibě knihy a čtení. A Vláďa dostal na poděkování za krásné čtení záložku s "ťapičkami" mířícími do našeho MC Barborka a sluníčko z dílny našich dětí. Tímto mu moc děkujeme, že k nám letos opět zavítal a mohli jsme s ním strávit příjemné a zábavné odpoledne.