Velká cena v krasobruslení

Oblíbené Velké ceny v krasobruslení se o víkendu v Litvínově zúčastnily více než tři desítky krasobruslařských oddílů z celé republiky. Letos se konala už ve 33. ročníku a byla pořádaná litvínovským oddílem.

Mladí litvínovští talenti brali na domácím podniku tři cenné kovy – dvě zlaté a jednu bronzovou medaili.

„V kategorii Žačky mladší A zajela nádhernou a povedenou jízdu Zuzanka Sedláčková a zaslouženě vybojovala první cenný kov – zlato a v téže kategorii si Viktorka Hüblová dojela krásnou a také bezchybnou jízdou pro bronz. Naše radost je o to větší, že tato kategorii byla velmi silně obsazena a tyto medaile jsou velmi cenné. Martin Kovalík v kategorii Žáci B získal další zlato. Všem medailistům gratulujeme. Ale poděkování patří všem našim závodníkům, kteří se těchto historicky prvních závodů hodnocených mezinárodním ISU systémem zúčastnili,“ řekla na webu Krasobruslení HC Litvínov Jana Lehká.

Ceny závodníkům přišla za město Litvínov předat místostarostka Erika Sedláčková a za HC Verva Litvínov hokejista Jakub Petružálek. „Vítězové kromě medailí, pohárů a dortů obdrželi velmi krásné a hodnotné ceny. A ani ti, kteří se umístili na ostatních místech, neodešli s prázdnou. Každý závodník si za svůj výkon odnesl pěkné dárečky,“ doplnila Lehká.

Tři medaile, a to kompletní sadu, brali na Velké ceně Litvínova i závodníci z mosteckého oddílu krasobruslení. Do Litvínova odjely čtyři závodnice a dopadly takto: Eva Blahoutová zlatá v kategorii Žačka nejmladší A. Alexandra Vitmayerová si vyjela stříbro jako Žačka B a Markéta Ciprová (Žačka B) si pověsila na krk bronz. „Domča Loucká vyjela sedmou příčku i přes to, že za techniku vybojovala druhé místo, avšak druhá známka na bednu nestačila,“ popsala předsedkyně mosteckého klubu Monika Kordíková.

Zástupci mosteckého oddílu bojovali kromě Litvínova i v Břeclavi. Tam šlo o nejvyšší závod, a to Český pohár, kde měl Most dvě závodnice – Sophii Ellen Kučabovou (Žačka nejmladší) a Anetu Mrkvičkovou (Nováček starší). „Sophinka vybojovala povedené sedmé místo se ziskem 32,35 bodů a Anetka místo deváté se ziskem 20,64 bodů,“ doplnila Monika Kordíková.