V Ústeckém kraji se hledají nejvíce inovativní firmy

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) spolu s Ústeckým krajem vyhlásili pátý ročník soutěže o nejvíce inovativní firmy. Odborná porota bude hodnotit nejlepší inovace výrobků, služeb, technologií nebo procesů ve dvou kategoriích. Vítěz každé kategorie získává finanční odměnu 50 000 korun a další benefity.

Soutěž Inovativní firma Ústeckého kraje pro rok 2022 vyhlásilo ICUK v pondělí 11. července na svých webových stránkách a sociálních sítích. Tento rok jsou vyhlášené dvě kategorie - malé a střední podniky a velké firmy. Podmínky a pravidla soutěže jsou jednoduché a stejné, jako v minulých letech. Přihlásit se může jakákoliv firma se sídlem či provozovnou v Ústeckém kraji. Malé a střední podniky musí v době podání přihlášky fungovat nejméně tři roky. Velké firmy déle než tři roky.

„Soutěž o nejvíce inovativní firmu v našem kraji pořádáme nejen proto, abychom ukázali, jak skvělé firmy tu máme, ale také z důvodu, abychom ocenili lidi, kteří za inovací stojí,“ řekl ředitel ICUK Martin Mata.

Odborná porota hodnotí inovace výrobku, služeb procesů či technologii, která nesmí být starší tří let. Výrobky, služby či technologie musí být zcela nové nebo výrazně zdokonalené. Produkty bez nové přidané hodnoty pro zákazníka soutěžit nemohou.

„Rád bych podotkl, že se do soutěže můžou přihlásit firmy i opakovaně, pokaždé však s jinou inovací,“ dodal Martin Mata.

Přihlášky je možné podávat do 11. listopadu elektronicky přes webovou stránku icuk.cz. V záložce akce je odkaz na Inovativní firmu Ústeckého kraje. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne 8. prosince.