V Mostě montují vánoční výzdobu, město šetří díky jejímu pronájmu

Dělníci tyto dny instalují v Mostě vánoční výzdobu, město nově ušetří díky jejímu pronájmu. Za čtyři roky za ni včetně instalace zaplatí devět milionů korun. Podle náměstka primátora Karla Novotného tak může Most celkem ušetřit až 800.000 korun. 

Město zadalo výzdobu pro léta 2013 až 2016 firmě MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří, která nabídla ve veřejné zakázce cenu devět milionů korun včetně DPH. "Součástí předmětu plnění je také odkoupení vánoční výzdoby, která je v současné době v majetku zadavatele," píše se v dokumentaci k veřejné zakázce. 
    
V minulých letech se o výzdobu staraly městské technické služby nebo odbor majetku města. Ozdobeny budou kromě lamp podél ulic a vánočních stromů také stromy, fontány a budova mosteckého magistrátu. 
    
Města v Ústeckém kraji se snaží na vánoční výzdobě ušetřit různě. Například v Teplicích již několik let po sobě některé součásti výzdoby po Vánocích vůbec nesundavají. Podle primátora Jaroslava Kubery se tak ušetří asi 80.000 až 100.000 korun ročně. 
 
zdroj: ČTK