V Marienbergu zvítězil Michal Justra

Přestože únorový program stolních hokejistů nebyl příliš náročný, byl složením soutěží poměrně pestrý. K prvním letošním zápasům družstev nastoupili air-hockeyisté a k postupu na MČR v nich nakročili Black Sharks Most, kteří vyhráli v derby s „B“ týmem i v zápase s Lejdýs.

Poprvé se letos o body utkali také táhloví hokejisté. Chemoplastový turnaj proběhl v SVČ Most a souboj zkušeností s dravým mládím tentokrát vyzněl o něco příznivěji pro ostřílené borce. Zvítězil Jaromír Foltýn Sen. z Peček, bronzový byl kapitán reprezentačního týmu Ondřej Černý z družstva Černých Zlobrů. Mezi ně se vklínil junior Martin Laštůvka (Black Sharks Most).
 
Již pátý ročník Česko-saské ligy billiard-hockeye šprtce se odehrál v marienberské Oberschule Heinrich-von-Trebra. Turnaj byl do českých i mezinárodních žebříčků zařazen jako nejnižší kategorie. Z české strany si tak pro bodové zisky přijeli druholigoví a třetiligoví hráči, němečtí hráči do předního pořadí nepromluvili. Zvítězil favorizovaný Michal Justra, který letos hájí barvy KSH CorroTech Meziboří. Druhý byl Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most "B") a třetí Lukáš Michálek z týmu Netopýrů. V kategorii žen a dívek vyhrála Valentina Grimmová (Real Draci 18.ZŠ Most).
V následujícím víkendu jsou na programu zápasy 2. a 3.ligy družstev billiard-hockeye šprtce. Pořadatelem je oddíl Real Draci 18.ZŠ Most a utkání tedy proběhnou na 18.ZŠ v Mostě.
 
STOLNÍ HOKEJ – výsledky soutěží 
 
Český pohár družstev – AIR-HOCKEY - Black Sharks Most "B" - Black Sharks Most 1:4, Lejdýs Most - Black Sharks Most 0:4, Lejdýs Most - Black Sharks Most "B" 1:4
Pohár CorroTech – TÁHLOVÝ HOKEJ CHEMOPLAST – Český pohár „B“ - SVČ Most – 1. Jaromír Foltýn Sen. (Fighting Saints Pečky), 2. Martin Laštůvka (Black Sharks Most), 3. Ondřej Černý (Černí Zlobři), 4. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 5. Karel Racek (Prague NHL), etc.
Česko-saská liga – BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC – Český pohár Expres, WTHA Tour Challenger - Marienberg – 1. Michal Justra (KSH CorroTech Meziboří), 2. Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most "B"), 3. Lukáš Michálek (Netopýři Most), 4. Miroslav Suchomel, 5. Štefan Hološka (oba BHC StarColor Most "B"), etc.
 
Foto – SMSHSK, Severozápad: Soutěže ve stolních hokejích v Mostě a v Marienbergu