V centru Mostu došlo k přepadení

Policii se podařilo chytit dva lupiče, kteří 10. ledna přepadli v centru Mostu prodejnu potravin. Prodavačce drželi pistoli u hlavy a z obchodu si odnesli kasu s penězi.

„Pětadvacetiletého pachatele zadrželi kriminalisté už v lednu, v současné době je ve vazební věznici. Ve čtvrtek pak dopadli i jeho 27letého komplice. Skončil v cele,“ řekla v pátek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Přepadení se odehrálo desátého ledna kolem 19.20 hodin v obchodě v centru Mostu. Prodavačka myla před koncem pracovní doby podlahu, když dovnitř obchodu vstoupili dva muži. „Jeden měl na hlavě kuklu a ženu zatlačil dovnitř prodejny. Jednou rukou ji uchopil kolem krku. Ve druhé měl pistoli, kterou jí držel u hlavy. Žena křičela,“ popsala situaci v obchodě těsně po přepadení Světláková. Zatímco první lupič držel prodavačku v šachu, jeho komplic se snažil otevřít kasu s penězi. „Nepovedlo se mu to, proto pokladu vytrhl ze zásuvky. Poté oba pachatelé z místa činu utekli,“ uvedla dále Světláková.

Lupu si pachatelé vůbec neužili. Kriminalisté, kteří přepadení vyšetřovali, pokladnu i s penězi nalezli poblíž přepadené prodejny pod unimobuňkou. „Byla poškozená. Uvnitř se nacházely peníze. Pachatelé si kořist ukryli a chtěli si ji ještě v noci vyzvednout. Policisté je však předešli,“ doplnila Světláková. Majitel obchodu vyčíslil škodu na 22 tisíc korun. Prodavačka byla při přepadení lehce poraněna v obličeji.

Prvního lupiče policisté dopadli už v lednu, skončil ve vazbě. Po jeho 27letém komplici, který držel prodavačce pistoli u hlavy, kriminalisté pátrali až do konce minulého týdne. „Zadrželi ho ve čtvrtek 9. února. Vyšetřovatel na něj též podal návrh na vzetí do vazby,“ doplnila Světláková.

www.mostecky.denik.cz