Právě se nacházíte:

Týden čtení v Barborce

V rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem jsme se zapojili do Týdne čtení i my v rámci projektu Mateřského centra Barborka. Naše pozvání ke čtení přijali k naší velké radosti Vladimír Hron (který slavil úspěch se svým čtením již loni), Lucie Jungmannová - preventistka MP Most a Markéta Sochorová - moderátorka Gama rádia. Velmi jim za jejich předčítání děkujeme. 

Akci zahájil bajkami Vláďa Hron, který zapojil do četby i děti školou povinné, poté naši předčitatelé rozkrojili dort ve tvaru knihy a posilnili jsme se na další čtení či vyrábění záložek. Poté předčítala ze své oblíbené knihy pohádku o Karkulce paní Jungmannová, která na závěr shrnula pro děti poučení z tohoto příběhu a po pauze na další vyrábění či odreagování – hraní četla dětem i Markéta Sochorová. Ta zaktivizovala i „nečtenáře“ díky obrázkovému čtení, ze kterého měly přítomné děti velkou radost.
 
Pro naše hosty jsme vyrobili upomínky na letošní Týden čtení v Barborce (pro V. Hrona památeční obrázek z minulého předčítání, pro ostatní záložky do knihy)  a nechali jsme je podepsat všemi přítomnými dětmi (ev. dospělými), aby na nás měli hezkou vzpomínku a příště třeba přišli zas…