Tramvaje na Mostecku opět jezdí

Tři a půl měsíce trvala tramvajová výluka, tramvaje v tomto období nahradily autobusy. Výluku si vyžádaly rozsáhlé opravy kolejí, výhybek a tramvajových zastávek. „Rekonstrukce tramvajového křížení a modernizace výhybek a rekonstrukce zastávek začala v polovině června“, upřesnil ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova Marcel Dlask. 

Opravy proběhly v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) Doprava. Celková investice do těchto projektů činila přibližně 100 milionů korun. Většinu nákladů hradí Evropský fond pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu Severozápad, o zbývající část se pak podělí město, DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova a Ústecký kraj.
 
„Celkem se zrekonstruovalo 26 výhybek, které jsou vytápěné a elektronicky ovládané přímo z vozu. Dále bylo zrekonstruováno 19 tramvajových zastávek a opraveno bylo křížení u bloku 100 v Mostě“, uvedl ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.
 
Na cestující v rámci IPRM dále čeká pořízení druhé nízkopodlažní tramvaje, rekonstrukce přednádražních prostor nebo vylepšení informačního systému.