Tahače kroužily po velkém okruhu při prvním testování

Mostecký autodrom oživilo testování trucků před novou sezonou. Vyzkoušet si techniku na velkém okruhu dorazili 6. a 7. dubna jezdci tří týmů. Adam Lacko s novým parťákem Jiřím Formanem z Buggyry, německý pilot Jochen Hahn ze stejnojmenného týmu a jeho krajan Gerhard Körber, o nějž se minimálně v letošním roce bude starat Team Schwabentruck. 

Novou tváří v seriálu evropského šampionátu okruhových tahačů (FIA ETRC) je dvaadvacetiletý Jiří Forman, který v týmu Buggyra nahradil veleúspěšného Davida Vršeckého. V minulosti se Forman propracoval mezi absolutní špičku v kategorii motokár. Společně s Adamem Lackem na autodromu testovali novinku pro letošní sezonu, truck s označením BUGGYRA Fat Fox.

Po deseti letech tak Buggyra Technology Center přichází se zcela novým designem trucků Buggyra. „Nejedná se pouze o nový vzhled, ale vše je pečlivě testováno z aerodynamického hlediska. Věříme, že i toto nám ubere nějakou tu desetinku sekundy. Z technického hlediska je největší změnou zmenšený restriktor nasávaného vzduchu a nové prvky na podvozku. S testem jsme určitě spokojeni,“ vysvětlil šéfkonstruktér týmu Vršecký.

S novými úpravami na vozech se sžívají také Jochen Hahn a Gerhard Körber. První pojede tradičně s tahačem Man, jeho krajan osedlá Iveco. „Před zimou jsme hodně pracovali. Věděli jsme, že Buggyra připravuje nový vůz. Věřím, že pokud budeme lepší než stroje Buggyry, může to být cesta k titulu,“ uvedl Hahn. V loňské sezoně bral celkový bronz, skončil těsně za Lackem.

Tým změnil i Körber, případné možné problémy si však nepřipouští. „Řada silných partnerů, s nimiž jsem loni spolupracoval, ze šampionátu vystoupila. Přípravu na novou sezonu to však neovlivní. Iveco je skvělé, nový motor zatím funguje, jak má,“ věří si sympatický jezdec.

http://www.autodrom-most.cz/

Foto ilustrační