Severní energetická je počinem roku

Skupina Severní energetická byla počátkem října oceněna Svazem průmyslu a dopravy ČR jako „Počin roku - za přínos pro rozvoj průmyslu a regionů“. Na sněmu svazu na brněnském Výstavišti cenu převzal spolumajitel skupiny Jan Dienstl. Svaz odůvodnil výběr historicky prvního laureáta této ceny tím, že vznik nové nezávislé energetické skupiny výrazně přispěl k tolik potřebnému rozšíření konkurence na energetickém trhu. Navíc má do budoucna jasný potenciál zachovat zaměstnanost a podílet se na rozvoji v Ústeckém kraji. 

„Cena je projevem našeho přesvědčení, že republika potřebuje v surovinové a energetickém oblasti firmy, které tento segment dokážou stabilizovat,“ uvedl prezident svazu Jaroslav Hanák.
 
„Vnímám udělení ceny jako velký závazek a budeme se snažit, abyste si po letech mohli říci, že jsme si cenu zasloužili. České uhlí je poctivý základ, z něhož těží náš průmysl a domácnosti. Dlouhodobě chceme, aby se do hry o jeho využití vrátil také severočeský region a lidé, kteří zde žijí. Spolu se státem budeme v příštích letech hledat cesty, jak toho dosáhnout," uvedl Jan Dienstl. 
 
Zdroj: Tiskové oddělení Severní energetické