Seniory v Mostě okrádá falešná policistka, kontroluje bankovky

Seniory v Mostě okrádá falešná policistka. V pátek a v pondělí oslovila důchodce s tím, že v obchodním domě platili falešnou bankovkou. Podle policie pak ale zmizela i s bankovkami, které jí dali k prověření. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

V pátek dopoledne neznámá žena oslovila v parku seniora, který si vyzvedl důchod a poté šel nakoupit. "Tvrdila mu, že ví, že nakupoval v supermarketu a platil falešnou bankovkou. Požádala o jeho doklady a chtěla vidět i ostatní bankovky. Uvedla, že je od policie a podstrčila mu nějakou průkazku, zřejmě vlastnoručně vyrobenou," uvedla policejní mluvčí. Žena pak odešla i s bankovkami, seniorovi řekla, aby na ni v parku počkal. 
    
V pondělí si pachatelka vyhlédla starší manželský pár, zazvonila u nich doma a představila se jako policistka. "Vnutila se do domácnosti a překvapené dvojici uvedla, že zjistila, že muž platil v supermarketu poblíž hlavní pošty falešnou bankovkou," uvedla Světláková. Muž, přestože v obchodě platil jen mincemi, ženě všechny bankovky ukázal. "Ta je předala svému kolegovi a pak požádala oba seniory, aby se oblékli, že na ně počkají před domem," dodala. Oba pachatelé ale před domem nestáli a zmizeli i s bankovkami. 
 
zdroj: ČTK