Řidiče pod vlivem pervitinu zastavil až policejné zátaras

Až policejní zátaras zastavil muže pod vlivem pervitinu na hlavním silničním tahu z Mostu na Teplice. ČTK to dnes řekla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Událost se stala už v první polovině dubna, kriminalisté nyní muže obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky a útoku na úřední osobu.

Rychle jedoucího vozu, jehož řidič nerespektoval stopku ani další dopravní značení, si v ulicích Mostu všimla policejní hlídka. Podle Světlákové nereagoval ani na výzvy k zastavení. Vůz odstavil až ve chvíli, kdy ho hlídka dojela. "Když k němu přišli policisté, pootevřel okénko, usmál se a následně se na plný plyn rozjel. Oba policisté museli uskočit, aby na ně nenajel," řekla Světláková.
 
Řidič pak vysokou rychlostí vyrazil mimo město a jel směrem na Teplice. Zastavit ho donutil až policejní zátaras těsně před Teplicemi. "Řidič však odmítl vystoupit a v autě byl uzamčený. Navíc si policisté všimli, že ve voze má zbraň. Hlídka proti němu použila donucovací prostředky," doplnila Světláková s tím, že policisté zabavili zbraň i sáček s krystalickou látkou. Muž byl podle testů pod vlivem pervitinu. Co bylo v sáčku, určí podle Světlákové expertiza.
 
zdroj: ČTK