Radní Klika přejel u Mostu muže, říká že tomu nešlo zabránit

Čtyřiačtyřicetiletý muž zemřel v úterý poté, co ho na okraji Mostu v úterý při přecházení silnice srazilo auto. Vůz řídil krajský radní Martin Klika, který dnes ČTK řekl, že střetu nemohl zabránit a že je mu to velice líto.

"Viděl jsem ho na poslední chvíli, snažil jsme se strhnout řízení, to se bohužel nepodařilo," uvedl Klika. Muž podle něj vyběhl z místa, kde se krátce před tím stal účastníkem dopravní nehody.

Podle policie muž se svým vozem Ford Mondeo jel v protisměru ve směru od Teplic na Most a čelně se střetl s protijedoucím nissanem. Po nehodě řidič fordu vystoupil a přecházel přes silnici k čerpací stanici. "Vozovku přejít nestihl, srazila ho projíždějící Škoda Octavia, která jela od Bíliny do Mostu," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Muž byl na místě mrtvý.

"Předjíždělo mě zrovna auto, byl to mžik, zahlédl jsem ho (muže) v červených světlech. Nejspíš si myslel, že jede jen jedno auto, ale jela dvě," míní Klika.
 
Řidič nissanu byl při nehodě lehce zraněn, Klika byl v nemocnici na rentgenu hlavy a lékaři mu vyndali střepy z očí. "Na vozidlech byla způsobena celková škoda 280.000. Dechové zkoušky u řidičů vozidel značek Nissan a Škoda Octavia byly negativní. U 44letého muže bude provedena soudní pitva včetně toxikologického vyšetření," řekla Světláková.
 
Případ převzali kriminalisté. Do vyšetřování přiberou znalce z oboru dopravy. Okolnosti nehody, míra zavinění a příčina jsou předmětem dalšího šetření.
 
zdroj: ČTK