První nová učebna z letošních Chytrých hlav

První novou učebnu z letošního ročníku grantového programu Chytré hlavy pro Sever představili v Hoře Svaté Kateřiny.  Zdejší spádová základní škola získala 190 tisíc korun, za které kompletně vybavila školní družinu a pořídila zároveň interaktivní tabuli. Program na podporu vzdělávání vyhlásila v tomto roce již popáté těžební společnost Vršanská uhelná, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače.

„Nakoupili jsme nábytek, stoly, židle, skříně, šatnové bloky a také interaktivní panel, který budou využívat nejen děti v družině, ale i při vyučování a ve volnočasových kroužcích,“ uvedla Věra Sehnalová, ředitelka kateřinské základní školy. Družinu navštěvuje během týdne jedenatřicet dětí z prvního stupně a osm starších dětí z druhého stupně, které zde tráví volný čas v takzvaném klubu. 
 
V kateřinské škole se v letošním školním roce učí bezmála stovka dětí. Kromě místních sem dojíždějí také děti z Nové Vsi v Horách, Brandova a Horního Jiřetína. Díky grantovému programu Chytré hlavy pro Sever mají nejen novou družinu, ale od loňska i další tři interaktivní tabule za 210 tisíc korun, které vyžívají při výuce. V předchozích letech pomohli těžaři s částečnou obměnou oken jak přímo v učebnách, tak ve školní tělocvičně. V té díky jejich pomoci může bez problémů probíhat výuka i v mrazivých zimních dnech a zároveň ji využívá v odpoledních hodinách veřejnost.
 
„Vršanská uhelná investovala do zlepšení podmínek pro výuku v základních, středních i vysokých školách Mostecka za dobu trvání grantu 8 miliónů korun. Během této doby se podařilo vybudovat 14 nových učeben a vybavit 11 dalších moderními technologiemi,“ připomenul Vladimír Rouček, generální ředitel společnosti.
S dalším ročníkem grantového programu Chytré hlavy pro Sever počítá Vršanská uhelná i v roce 2015.