Přežijte lockdown v hotelu, klidně celý měsíc, lákají provozovatelé

S ohledem na epidemiologickou situaci musely být zrušeny firemní akce, wellness pobyty i sportovní zájezdy. Pro hotely se tak poslední záchranou stávají rodinné pobyty. Začínají proto cílit na desítky tisíc domácností z velkých měst, které kvůli uzavření škol musí trávit následující dny v domácí izolaci. Podle vyhledávače rodinných dovolených Explorio.cz mohou hotely nabídnout fungující restaurace, stabilní internet, bezpečné prostředí a hlavně odpočinek od všudypřítomného stresu. Na delší pobyty pak většinou poskytují slevy.

Více než 580 tisíc domácností, které mají děti školou povinné musí od tohoto týdne řešit, jak zkombinovat celodenní péči o děti s prací a starostí o domácnost. Hotely v současnosti cílí na desítky tisíc z nich. Zatímco ještě loni v tuto dobu rodiny běžně lákaly na wellness, zážitkové aktivity nebo gastronomickou turistiku. V době zásadních omezení se mění možnosti, ale i priority návštěvníků. Mezi hlavní požadavky nyní patří schopnost hotelu zajistit bezpečný pobyt, klidné prostředí, stabilní internet umožňující nerušenou práci nebo sledování streamovaných filmů. Díky uzavření gastroprovozů se velkým benefitem stává i fungující hotelová restaurace. Roste i počet požadavků na delší pobyty s domácími mazlíčky.

Podle Explorio.cz se hotely k současné situaci staví čelem. Například možnost zrušit nebo odložit bezplatně rezervaci s ohledem na covid se stává novým standardem. Hoteliéři zároveň leckde upravují cenovou politiku tak, aby si rodiny mohly dopřát delší pobyt a péči o domácnost nahradit komfortem hotelu.

“Velká města jako jsou Praha či Brno nejsou v podmínkách lockdownu zrovna tím nejlepším místem pro život. Řada lidí dnes pracuje v režimu home office a dětem byla zavedena distanční výuka. Balancování obojího společně s péčí o domácnost a nemožnosti uniknout z městského bytu může být pěkně vyčerpávající. Proto se s našimi partnery snažíme vytvořit rodinám s dětmi takové podmínky, aby si mohly pronajmout pokoj v penzionu, apartmán či chatu nejen na prodloužený víkend, ale také na dva či tři týdny. Komfortním pobytem v přírodě se tak budou moci vyhnout uvěznění v centru měst,” shrnuje zakladatel Exploria.cz a otec dvou dětí František Peterka.

Jeho slova potvrzují i samotní hoteliéři, kteří s pomocí Explorio.cz propagují svá zařízení. Majitel Apartmánů Nezdice Radek Šerlovský chce klientům z řad rodin s dětmi poskytnout skvělou péči i zázemí, aby mohli využít home office i dálkové výuky k delšímu pobytu v podzimní šumavské krajině: “Rodičům nabídneme kvalitní internetové připojení a děti si zatím budou moci hrát na zahradě. Pro zákazníky jsme navíc připravili zvýhodněnou nabídku na měsíční pobyty.” Podobně se k situaci staví i další top partneři Exploria.cz: “Nehodláme jen přihlížet a čekat, co bude dál. Pro rodiny s dětmi jsme tak vytvořili novou nabídku, kterou je chceme přilákat k úniku z měst paralyzovaných covidovou krizí. U nás se nemusí o nic starat a k dispozici jim zůstávají i naše hotelové restaurace,” popisuje výhody hotelových pobytů Martin Švarc ze sítě hotelů Orea.

Snahy Exploria.cz a jeho partnerů se odrážejí i v loajalitě zákazníků z řad rodičů: “I přes závažnou epidemiologickou situaci zákazníci námi ověřeným ubytovacím zařízením důvěřují,” radostně poznamenává František Peterka. Řada zákazníků má ale pochopitelné obavy rezervovat dovolenou s větším předstihem. “V současné době lidé nevědí, jak se vyvine situace a co bude třeba za tři týdny. Proto jim ve spolupráci s našimi partnery chceme poskytovat největší možnou flexibilitu,” prozrazuje Peterka. Právě pro pocit jistoty zákazníků představilo letos Explorio.cz štítek “Rezervace bez rizika,” kterým označuje hotely, jež dovolují pobyt zdarma stornovat až jeden den před příjezdem.

S hotely a penziony Explorio.cz spolupracuje také na dodržování přísných hygienických opatření proti šíření koronaviru. Hotely proto stále častěji měří hosty při check-inu bezkontaktním teploměrem. Z dětských koutků mizí neomyvatelné hračky. Hosté dostávají informace o používaných dezinfekčních přípravcích s ohledem na případnou hypersenzitivitu jejich dětí. Snídaně i večeře se připravují na objednání v předem vyhrazených časových oknech, aby nedocházelo k přeplnění prostoru restaurace a hosté se setkávali co nejméně. Novým dobrovolným standardem se stává také aplikace e-rouška.