Přestaňte nadávat po hospodách, přeje si Bronislav Schwarz

Hnutí ANO Andreje Babiše a politické hnutí Severočeši.cz se rozhodly spojit síly a vzájemně spolupracovat v rámci nadcházejících předčasných parlamentních voleb. Proto jsou Severočeši.cz také na kandidátce hnutí ANO pro Ústecký kraj.

BRONISLAV SCHWARZ je prvním kandidátem Severočechů.cz pro volební spolupráci s hnutím ANO, na kandidátce tohoto hnutí pro Ústecký kraj jej najdete na druhé pozici. (Chcete-li jej podpořit ve volbách, zakroužkujte na hlasovacím lístku jeho pořadové číslo 2).
 
Proč jste na kandidátce hnutí ANO?
Za jiný volební subjekt bych kandidovat nemohl. Jen si vezměte fakt, že většina z těch, kteří kandidují v jiných volebních subjektech, v Poslanecké sněmovně již byla. Někteří i dvě až tři volební období. Co dokázali? Vůbec nic. Komunisté se vymlouvají na sociální demokraty, ti na ODS, ta zase na nefungující koalici. Prostě jedna velká šaškárna. Jestliže jsou v politice lidi, kteří neumějí řídit stát a jen hrabou pro sebe, tak to brzo dopracujeme na úroveň rozvojových států.
 
Jak si představujete práci Poslanecké sněmovny?
Sněmovna by měla být ve své práci rychlá a racionální. Výsledkem její práce by měly být dobré zákony. Poslanci ale zatím podléhají lobbingu těch, kteří je do Sněmovny dostali. ANO a Severočeši.cz budou prosazovat zákony pro všechny.
 
Čeho byste chtěl v Poslanecké sněmovně dosáhnout?
Bydlel jsem v Lovosicích, Žatci, Lounech, Mostě, Ústí nad Labem a nyní v Lomu, takže situaci v Ústeckém kraji velmi dobře znám. Stanovil jsem si úkoly, které bych chtěl prosadit. Týkají se bezpečnosti občanů i bydlení, což jsou záležitosti, jež mě ponejvíce trápí. Strážníci dobře vědí, že jsou případy, kdy v jednom bytě bydlí dvacet až třicet osob. Neexistuje hygienická norma stanovující maximální počet lidí bydlících v jednom bytě. Bolí mě, že jsou poskytovány dávky na bydlení. Chtěl bych pomoci bytovým družstevníkům a slušným vlastníkům bytů, kteří nevydělávají na nepřizpůsobivých. Na dveřích bytu najdete sdělení o tom, že byt bude pronajat pouze příjemcům dávek. Běžný člověk, jenž chodí do práce, si byt pronajmout nemůže. Proč? Protože nepoctivý vlastník bytu chce vydělávat na dávkách poskytovaných bydlícímu. Tyto nepravosti chci změnit. Nebavil bych se o elektrárnách, solárních soustavách atd., ale dal bych přednost vytvoření energetické koncepce státu. Už konečně musíme rozhodnout, zda se bude těžit uhlí. Jakou práci dáme lidem, když se těžit nebude? Co udělat s nepřizpůsobivými? Chystám se připomenout prospěšnost veřejné služby. Nepřizpůsobiví, kteří se chtěli stát přizpůsobivými, měli veřejnou službu rádi. Styděli se to ale nahlas říci, přitom do práce chodili rádi a také si trošku přivydělali ke svým dávkám, což vítali. Proto se chci zasadit o znovuzavedení veřejné služby. Je také zapotřebí obnovit kontrolu finančních zdrojů nezaměstnaných – kontrolu zajišťovanou městy. Musí platit princip „chceš peníze, přijdeš si na město a budeš pracovat“. Opatření z tvůrčí dílny Severočechů.cz a ANO by vedla ke zklidnění situace ve společnosti, ta by se vyčistila za nastavení přísných pravidel. Nesnáším výjimky z výjimek, dodatky k zákonům v podobě takzvaných přílepků a podobně.
 
Váš vzkaz voličům?
Nedávejte svůj hlas těm, kteří v Poslanecké sněmovně již byli a celá léta na vás kašlali. S těmito lidmi se změny, po níž tolik toužíte, nedočkáte. Přestaňte nadávat v hospodách a využijte nabízené příležitosti: zvolte člověka, jehož dobře znáte a jenž se těší vaší důvěře.
 
Bronislav Schwarz nám na mapě ukázal, kde všude se nalézají služebny MP v Mostě.