Policisté líčí pastičky na zloděje

Bílinští strážníci začali na místa s výskytem nejrůznějšího protiprávního jednání líčit na pachatele pasti. Jedná se konkrétně o takzvané fotopasti. Po vzoru jiných měst, kde se fotopasti osvědčily, pořídila si Městská policie Bílina rovněž jednu. Od nynějška si tedy nejrůznější vandalové, sběrači kovů nebo ti, kteří po nocích vyvážejí odpad na černé skládky, nemohou být jisti, že je právě nesnímá skrytá fotopast.

Fotopast je přenosné zařízení, které při sebemenším pohybu okamžitě reaguje a pořizuje z místa, kde je umístěna, fotografie či videozáznam. Fotopast je vybavena nočním režimem snímání, takže i v naprosté tmě pořídí velmi kvalitní snímky. Fotopast může být použita i online, kdy pošle strážníkům SMS s upozorněním na pohyb nebo rovnou fotografie formou MMS na mobilní telefon.

Fotopast je možno instalovat prakticky kamkoliv a to během několika minut. Proto se jedná v boji proti nenechavcům a vandalům o vysoce účinný technický prostředek. Fotopast je možno přemístit klidně i několikrát za den. Městská policie momentálně vlastní nejnovější model fotopasti. Pokud se tento model osvědčí, pořídí si strážníci několik dalších. Investice do fotopastí nejsou nijak vysoké a jednoznačně se občanům Bíliny jejich pořízení a využívání vyplatí.

Jak uvedl ředitel bílinských strážníků Pavel Ryjáček: „Je pořizovací cena, která se pohybuje okolo 5000 Kč, vzhledem k širokým možnostem jejich uplatnění skutečně akceptovatelná. Zejména pokud to srovnáme s náklady, které musejí být vynaloženy na likvidaci černých skládek nebo na opravy vandaly zničeného majetku, jedná se o účelně vynaložené prostředky.“

zdroj: ČTK