Policie ví, kdo střílel v Mostě na dvojici s kočárkem

Policie našla osádku auta, z kterého minulý týden v Mostě padl výstřel na dvojici s kočárkem. Střílelo se pravděpodobně ze startovací pistole. ČTK to řekla severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. Střelbě předcházel slovní konflikt na přechodu pro chodce, kudy muž se ženou tlačící kočárek šli. Vůz před nimi prudce zabrzdil.

Podle Bartošové jeli ve voze Volkswagen Golf šedostříbrné barvy tři mladíci. "Jedná se o tři mladé muže, řidičem je mladík ročník narození 1991, údajným střelcem je stejně starý mladík, třetí ve vozidle má rok narození 1993," sdělila.
 
Policie ohledala vozidlo a zajistila zbraň. "Pravděpodobně se jedná o startovací pistoli," řekla Bartošová. Policie už vyslechla všechny účastníky události a nyní zjišťuje, jak se vše stalo. V této souvislosti policie žádá, aby se ozvali případní svědci těchto událostí.
 
Oznámení o střelbě z vozidla dostala policie 30. 7. krátce před 13:30. Střelbě údajně předcházela jiná událost, která se stala v Topolové ulici u bývalé prodejny Billa na přechodu pro chodce. Po přechodu šel muž a žena tlačící kočárek. "Podle vyjádření poškozených měl být na přechodu slovní incident kvůli agresivnímu zastavení řidičem vozidla," uvedla Bartošová. Dodala, že policie podezřívá také přecházejícího muže. Hádce na přechodu totiž údajně předcházelo to, že muž vozidlo zřejmě úderem poškodil.
 
Dvojice s kočárkem se poté vydala Palachovou ulicí do centra města. "Před středním odborným učilištěm je vozidlo dostihlo, když šli po chodníku, a padl z něj výstřel. Nebylo nahlášeno žádné zranění," sdělila Bartošová. Policie zatím nerozhodla o právní kvalifikaci činu.
 
zdroj: ČTK