Policie obvinila muže z braní úplatků kvůli zóně Joseph

Policie obvinila 60letého muže kvůli přijetí milionového úplatku při rozšiřování průmyslové zóny Joseph v Havrani u Mostu. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který o obvinění informoval na svých webových stránkách, na magistrátu v Mostě zasahoval 15. července.

"V květnu letošního roku získali detektivové ÚOOZ závažné informace o korupčním jednání dnes šedesátiletého muže, kterého se měl dopustit v roce 2006 v souvislosti s rozšířením průmyslové zóny Joseph v Havrani u Mostu. Tento muž měl obdržet jako úplatek finanční částku, která se pohybovala řádově v několika milionech korun," informovala policie.
 
Policie v polovině července zasahovala na mosteckém magistrátu, zapečetila některé kanceláře a serverovnu. "V rámci vyšetřování případu s krycím názvem Ropák byly provedeny prohlídky jiných prostor a došlo k zajištění písemných dokumentů a dat," uvedla dále policie.
 
Šedesátiletému muži z Ústeckého kraje policie ve čtvrtek předala usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin přijetí úplatku. "Obviněný bude nadále trestně stíhán na svobodě. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody ve výši od dvou do osmi let," informoval ÚOOZ s tím, že vzhledem k aktuálnímu stavu vyšetřování není v zatím možné poskytnout k případu další informace.
 
zdroj: ČTK