Policejní honička s nezletilým v Litvínově skončila smrtí řidičky

Smrtí kolemjedoucí řidičky skončila v pondělí u Litvínova honička nezletilého mladíka s policejní hlídkou. Mladík s kriminální minulostí a bez řidičského průkazu se v protisměru srazil s vozem, jehož řidička dnes podlehla zraněním způsobeným při nehodě. Pronásledovaný je těžce zraněn. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

Nehoda se stala krátce před 21:00 na silnici 1/27 u Litvínova. Řidič automobilu Škoda Octavia na sebe hlídku upozornil tím, že jel v Litvínově bez rozsvícených světel, poté zastavil u kruhového objezdu. "Policisté, kteří jeli ve stejném směru, se proto rozhodli vůz zkontrolovat. Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Řidič z vozu vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval. Náhle skočil do vozidla, to nastartoval a chtěl odjet," popsala Světláková. Policisté se mu v tom snažili zabránit. Řidič však přidal plyn a několik metrů je vlekl po vozovce, poté z místa ujel. 
    
Policisté se ihned pustili za ním. "Dle zjištěných informací měl řidič ujíždět bez světel směrem k Záluží velkou rychlostí a přitom nebezpečně přejížděl z pravého pruhu do levého," uvedla mluvčí. 
    
Řidič nereagoval na světelnou signalizaci policistů, která ho vyzývala k zastavení. "Náhle s vozidlem přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem tovární značky VW. Řidička z VW utrpěla při nárazu těžké zranění a v nemocnici na následky zranění dnes zemřela," sdělila Světláková. 
    
Mladík je hledanou osobou a policii je znám pro svou kriminální minulost. "Skončil s těžkým zraněním v ústecké nemocnici. Zda byl řidič ovlivněn návykovou látkou, bude předmětem dalšího šetření," uzavřela mluvčí. 
 
zdroj: ČTK