Podezřelí z napadení policisty v Chanově byli zadrženi

Policie zadržela dva podezřelé z pondělního večerního napadení policisty na mosteckém sídlišti Chanov, mladistvého a dospělého muže. Muže někdo pobodal a údajně i vyhodil z okna ve druhém patře panelového domu, podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové zatím policisté kolegu kvůli jeho zraněním nemohli vyslechnout.

Policista z obvodního oddělení do Železné ulice přišel sám kolem 19:15 kvůli pátrání po hledaných osobách. "Sanitku si přivolal sám. Našli ho dole před domem a museli ho odvézt do nemocnice," popsala ČTK policejní mluvčí. Podle mluvčího Krajské zdravotní, která nemocnici v Mostě provozuje, Jiřího Vondry nejsou policistova zranění vážná. "Utrpěl povrchové řezné rány a pohmožděniny," řekl ČTK mluvčí s tím, že muž je stále hospitalizovaný na chirurgickém oddělení.

Podle webu Deníku, který na případ upozornil, se mladý policista údajně dostal do problémů s nejméně jedním Romem, který jej bodl nožem do ruky, pořezal na hrudi a vyhodil ven. Policisté ale etnicitu útočníka nechtějí komentovat. Kriminalisté budou oba zadržené vyslýchat a pokračovat budou i v ohledávání místa činu.

Sídliště Chanov vzniklo na přelomu 70. a 80. let minulého století a mělo sloužit jako ukázka práce tehdejšího režimu s Romy, kteří se tam stěhovali z bouraného starého Mostu i ze Slovenska. Odhady o počtu obyvatel se pohybují okolo 1500.

zdroj: ČTK