Osm nových sanitek pro výjezdová stanoviště ZZS

V areálu Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v krajském městě (u Masarykovy nemocnice, o. z. Krajské zdravotní, a.s.) bylo ve čtvrtek 6. září připraveno k rozdělení po kraji dalších osm nových sanitních vozů. 

Byla u toho také krajská hejtmanka Jana Vaňhová, ředitel ZZS Ilja Deyl a vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí krajského úřadu Petr Severa. Sanitky byly zakoupeny z  investičního fondu ZZS po schválení orgány Ústeckého kraje. Každé vozidlo stálo 1,955 mil. Kč (hodnota všech sanitek je tedy 15,640 mil. Kč),  jsou to auta Volkswagen Transporter T5 4motion s motorem 2,0 BiTDi s výkonem 132 kW. Jak nám řekl ředitel ZZS Ilja Deyl, dvě sanitky zůstanou v Ústí n. L., po jedné dostanou stanoviště záchranky v Kadani, Chomutově, Teplicích, Litoměřicích, Děčíně a také nahoře ve Šluknovském výběžku, v Rumburku. „Od roku 2004 naši záchranáři už 67 nových sanitních vozů,“ řekla nám Jana Vaňhová. „Kromě nich daroval Ústecký kraj své ZZS další vozidla, například na řešení krizových stavů v našem kraji. Zdravotnická záchranná činnost má dostatek moderních  sanitek rychlé lékařské pomoci, zlepšuje se i jejich vybavení. Práce ZZS i personálu, lékařů a dalších zdravotníků z jednotlivých devatenácti výjezdových stanovišť v celém regionu je na vysoké úrovni.“

Tak jako u dodávky z října 2011 (bylo předáno deset sanitek), ve výrobním závodě dostaly sanitky základní lak, až v Čechách byla auta polepena symboly ZZS Ústeckého kraje i výraznými volacími znaky. Do kraje je dodala firma Sicar ze Sibřiny v okrese Praha –východ, a to včetně zástavby a transportní techniky. Vozidla jsou vybavena diodovými výstražnými zařízeními modré barvy.