O jízdu mikulášskou tramvají byl na Mostecku obrovský zájem

Jízdu netradiční mikulášskou tramvají si pro děti do deseti let připravilo město Most a Litvínov za spoluúčasti Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Na desítky dětí v Mostě a následně i v Litvínově čekalo celkem devět jízd. Tramvajovou posádku samozřejmě tvořil čert, Mikuláš a dva andělé. Každé dítě, které zazpívalo nebo řeklo básničku, bylo odměněno sladkou maličkostí. 

„Velice mě potěšilo, že byl o neobvyklý spoj tak velký zájem a že se mikulášská tramvaj stala jakou si tradicí v Mostě a v Litvínově“, uvedl ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.
 
Jízdenky bylo možné získat za obrázky mikulášskou tématikou, které malí pasažéři nakreslili a k vyzvednutí byly ve středisku volného času v Mostě a v Litvínově v Intusu. Maminkám, tatínkům a hlavně dětem, na které bohužel jízdenky nezbyly, může dopravní podnik slíbit, že zváží, zda příští rok nevypraví místo jedné tramvaje hned dva spoje. „Obrovský zájem ze strany rodičů nás potěšil na tolik, že uděláme maximum proto, abychom v roce 2014 nasadili dvě tramvaje“, dodal ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.