Nový výrobní závod Yankee Candle vytvoří více než 300 pracovních míst pro místní zaměstnance

Společnost Yankee Candle plánuje posílit svou pozici na celosvětovém trhu se svíčkami otevřením svého prvního výrobního závodu v zahraničí, a to v českém Mostě. Nový výrobní závod s sebou přináší více než 300 pracovních míst pro místní zaměstnance, a to především v oblasti výroby a provozní podpory. Most byl zvolen pro svou tradici ve výrobním průmyslu, příhodnou infrastrukturu, podporu české vlády i regionální samosprávy a pro svou geografickou polohu uprostřed Evropy.   

Vedoucím nového týmu bude „mistr svíčkař“ Mike Ryan, bývalý ředitel závodu Yankee Candle v USA, který u společnosti pracuje již více než 11 let. Jeho úkolem bude učit nové zaměstnance stejným procesům, které Yankee Candle v USA úspěšně používá již 46 let. Přilehlé distribuční centrum v Mostě bude obsluhovat všechny nezávislé maloobchodní řetězce, prodejny, obchodní zastoupení i online obchod Yankee Candle na evropském trhu.  

V důsledku rozsáhlého organického růstu, kterým evropský trh aktuálně prochází, bude nový výrobní závod schopen dodávat zákazníkům v tomto regionu stejný prémiový produkt, jaký se aktuálně dováží z USA, ale výrazně rychleji. Během prvních několika měsíců bude probíhat testování výrobků a kvalita jakosti. Plná výroba v závodě by se měla rozběhnout začátkem roku 2017. Partnery pro realizaci projektu nového závodu Yankee Candle byly společnosti TAKENAKA a Colliers.

Společnost Yankee Candle jako lídr v segmentu vonných produktů pro domácnosti vyráběla od roku 1969 veškeré své výrobky ve své americké centrále. Melanie Stacková, prezidentka Yankee Candle pro region EMEA, uvedla, že společnost je nadšena možností otevřít nový závod v Mostě a stvrdit tím své plány pro evropský trh. 

„Pro region EMEA máme ambiciózní plány pro růst a nový závod vnímáme jako jeden z prvních kroků k jejich realizaci. Poptávka po našich výrobcích mezi spotřebiteli stále výrazně roste a my chceme zrychlit naši schopnost nabízet nové i osvědčené vůně pro distribuci v celé Evropě.“