Novou sezonu zahájí už koncem ledna The Most Opening

Nadcházející sezona v areálu mosteckého autodromu a polygonu bude rušná. Společnost AUTODROM MOST uspořádá v letošním roce celou řadu závodů a akcí pro širokou veřejnost nejen na závodním okruhu, ale i rallyové trati a plochách pro výcvik bezpečné jízdy, některé budou mít premiéru. Vedení firmy očekává další nárůst počtu návštěvníků, chce jim proto nabídnout komplexní služby ve vysoké kvalitě. První akcí nové sezony bude 30. ledna The Most Opening s detailním představením kalendáře 2016 za přítomnosti novinářů i zástupců jednotlivých závodních podniků. 

„Zveme do našeho areálu zájemce z řad široké veřejnosti, mohou se zároveň na okruhu svézt za volantem svého vozu,“ láká k návštěvě obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Diváky čekají i zajímavé novinky. Jednou z nich je prestižní evropská automobilová soutěž DMV GTC, v jejímž kalendáři v příštím roce nebude chybět ani mostecký autodrom. Série DMV GTC vstupuje v příštím roce do 27. ročníku. Jednotlivé závody hostí okruhy zvučných jmen, například německý Hockenheimring, Nürburgring, rakouský Red Bull Ring či belgický Spa-Francorchamps. Do Mostu se sjedou profesionální jezdci a týmy s okruhovými vozy cestovních i GT speciálů.

Zajímavou konkurenci tak získají tradičně nejsledovanější závody okruhových tahačů Czech Truck Prix, které nabízejí velmi atraktivní podívanou. Motoristickými fanoušky očekávaná událost přinese i další zajímavou novinku. Diváci nově zaplatí za vstup do všech prostor autodromu jednotnou cenu. Czech Truck Prix severočeské město přivítá ve dnech 2. až 4. září. 

Pozornosti motoristických fanoušků jistě neunikne ani obnovený seriál závodů na okruzích Octavia Cup, který navazuje na legendární Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup z let 1998 až 2010. Na mostecký autodrom zavítá v červnu 2016.

Na úspěch nultého ročníku závodu The Most Rally Sprint, který se jel v areálu autodromu a sousedního polygonu 14. listopadu, naváže příští rok na podzim jeho první ročník. Pojede se už jako součást tuzemského mistrovského seriálu.

Do areálu polygonu se vrátí po roční pauze Den bezpečnosti. Na atraktivní akční ukázky činnosti složek integrovaného záchranného systému, například při simulované nehodě, nebo ukázky výcviku služebních psů se diváci mohou těšit na konci května.

Kalendář akcí na letošní rok možná dozná ještě některých drobných změn, jeho definitivní podobu vedení společnosti představí na konci ledna při příležitosti zahájení sezony na The Most Opening.

http://www.autodrom-most.cz/