Návštěva mostecké knihovny.

Čas, věnovaný čtením pohádek nebo jen prohlížením obrázků, je pro malé děti velkým přínosem. Nejen, že se zdokonaluje jejich slovní zásoba, ale rozvíjí se  i představivost a děti získávají zkušenosti, které přispívají k celkovému rozvoji. A tak se děti z dětského rehabilitačního stacionáře a jesliček se svými tetami vydaly na návštěvu do mostecké knihovny.

Jak se ukázalo, některé děti jsou již pravidelnými návštěvníky knihovny. Po uvítání milou paní knihovnicí se děti seznámily s kamarádem knihovny a to želvou, která se jmenuje Karel. Plavala v akváriu a děti si jí dosyta mohly prohlédnout. A pak začala prohlídka knížek pro nejmenší. Protože to paní knihovnice s dětmi uměla, získala je ke spolupráci a tak se každou chvíli ozývalo: “to znám, to mám doma, to mi čte maminka“.
 
Po prohlídce knihovny se mohly děti podívat na dětské knížky v dětském koutku. Bylo tam mnoho knížek s veselými obrázky, že děti nevěděly, kterou knížku si prohlédnout.  V knihovně po celou dobu panovala pohoda a tak byl čas i na krátký rozhovor. Vyšlo najevo, že o naší akci, o sbírání víček na hipoterapii, četli v tisku. A tak  se rozhodli, že nás podpoří a také budou sbírat víčka. To je pro nás skvělá zpráva.
 
Jaroslava Funtová, vedoucí zařízení