Právě se nacházíte:

Náklaďák měl sjeté gumy

Řidiči na Mostecku si s pravidly silničního provozu příliš hlavu nalámou. Alespoň podle výsledků dopravní akce, která se konala v  minulém týdnu. Téměř devadesát procent policisty zastavených řidičů mělo nějaký ten škraloup.

„Policisté zastavili 84 vozidel a zjistili 75 přestupků v dopravě. Za 67 z nich hlídky uložily pokuty ve výši 40 400 korun,“ informovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Nejčastějším nešvarem byla rychlost, kterou nedodrželo 37 motoristů. „Jeden řidič ji překročil dokonce o 54 kilometrů v hodině. Čeká ho pokuta a zákaz řízení,“ řekla Světláková.

Dva motoristé nerespektovali dopravní značku Stop, jeden řidič nebyl připoután, pasy nemělo ani šest spolujezdců. Jeden muž zapomněl na autosedačky pro děti. Policisté pokutovali řidiče za telefonování za volantem. U osmi aut zjistili, že jsou v nevyhovujícím stavu. „Řidič náklaďáku měl na voze rozdílné pneumatiky. U návěsu hlídka objevila ojeté gumy tak, že byl viditelný ocelový kord a hrozilo roztrhání pneumatiky,“ doplnila Světláková.

www.mostecky.denik.cz