Na zahájení nové sezony dorazilo přes 300 nadšenců

Více než 300 motoristických nadšenců přivítalo v sobotu 30. ledna na mosteckém autodromu novou sezonu. Absence sněhu a teplota atakující osm stupňů Celsia umožnily nedočkavým fandům rychlých kol prohnat své automobilové miláčky po závodním okruhu.  

Návštěvníci sobotní akce The Most Opening si otevření areálu pro veřejnost hned zkraje nového roku pochvalovali. „Je skvělé, že už je autodrom přístupný. Manžel se nemohl dočkat. Na dráze řádí s upravenými vozy. Mám samozřejmě strach, ale zbytečně neriskuje. Je zodpovědný, v běžném provozu dodržuje pravidla a jezdí ukázněně,“ svěřila se třiadvacetiletá Nikola Chalupná, která s manželem, dítětem a přáteli dorazila na autodrom z Bíliny.

Nikola s manželem jsou pravidelnými návštěvníky autodromu i sousedního polygonu. „Proti minulým letům se mnohé zlepšilo. Výrazně vzrostl počet akcí, a také těch doprovodných pro děti. Rádi se sem vracíme,“ doplnila Nikola. S tím souhlasí i sedmatřicetiletý Robert Lukáč. „Je to skvělá relaxace a oddych skutečně pro celé rodiny,“ doplnil.

Mezi volné jízdy po okruhu pořadatelé vložili i hodinový závod ve sprintu na cílové rovince. I ten si jeho účastníci užívali. „Uvítal jsem toto rozhodnutí, s klukama pořád soutěžíme, kdo je rychlejší. Ani o pneumatiky jsem se nemusel bát, už jsou stejně zničené,“ usmíval se po závodě ve své felicii Václav Svátek z Panenského Týnce.

Návštěvníkům se představil i mistr Evropy kategorie cestovních vozů Petr Fulín, který se zúčastnil závodu ve sprintu ve voze Subaru WRX STI. Zájemci si mohli také pronajmout Audi S3, které je novým přírůstkem vozového parku společnosti AUTODROM MOST. V boxech vybavených tepelnými lampami si návštěvníci mohli prohlédnout závodní auta partnerských týmů. Nechybělo ani občerstvení, a to včetně nabídky opečené klobásy, teplých nápojů i piva. Sobotní atmosféru zachycují snímky ve fotogalerii pod článkem.

Jedinou vadou na zdařilém vykročení do nové sezony tak byl omezený provoz na dráze. Důvodem jsou stavební úpravy předposlední a poslední zatáčky okruhu, zahájené na konci loňského roku. Nový asfalt už je položený, chybí ale ještě osadit obrubníky.

Začátek sezony se podle eventové manažerky společnosti AUTODROM MOST Veroniky Rakové vydařil. „Takto brzy jsme areál zpřístupnili veřejnosti poprvé. Netušili jsme, jakou to bude mít odezvu. Musím říci, že nás účast příjemně překvapila. Ještě mnohem větší radost jsem ale měla z nadšení a pozitivní nálady, s nimiž lidé na autodrom přišli. Bylo vidět, že se skvěle baví. A to je náš hlavní cíl,“ zhodnotila.

Další možnost svézt se po závodním okruhu mají zájemci už za dva týdny. The Most Winter Challenge, tedy volné jízdy pro veřejnost, se uskuteční v sobou 13. února od 10:00 do 15:00 hodin.

Foto: ilustrační

http://www.autodrom-most.cz/