Na Milešovce vzniká nové zázemí pro turisty

Poklidný turistický ruch na vrcholu Milešovky narušily práce na revitalizaci vrcholu a budování turistického centra. Ve spolupráci obce Velemín, Ústeckého kraje a Destinační agentury České středohoří zde vzniká nové zázemí pro turisty. 

Probíhají opravy opěrných zdí a vyhlídek a v neposlední řadě se buduje stylové občerstvení s okouzlujícím panoramatickým výhledem do okolní krajiny, který známý německý cestovatel a přírodovědec Alexander von Humboldt  označil za třetí nejkrásnější na světě. Součástí centra bude i informační a prodejní místo Destinační agentury České středohoří, které bude sloužit nejen pro jednotlivé návštěvníky, ale i pro pořádání společenských akcí a seminářů. 

„Jsem rád, že se podařilo soustředit finanční prostředky na zvelebení turistického zázemí Milešovky. Můžeme turistům nabídnout důstojné a komfortní prostory,“ uvedl člen Rady Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
 
„Do budoucna je Destinační agentura připravena převzít provozování zázemí pro turisty, včetně prodeje propagačních materiálů. V tuto chvíli zaplatíme pořízení panoramatického dalekohledu a jsme připraveni se podílet na dovybavení turistického centra a jeho provozu,“ uvedla Martina Soldatková, ředitelka Destinační agentury České středohoří.
 
Celý provoz bude založen na propagaci regionálních produktů ve spolupráci s okolními podnikateli.
„Chceme navrátit na vrchol královny Českého středohoří bohatou návštěvnost tak, jako za časů 1. republiky,“ plánuje ředitelka. Zajímavostí je, že na vrchol Milešovky dříve turisty nosili oslíci. „I o této možnosti do budoucna uvažujeme,“ dodal Vonka.