Na autodromu bude mít premiéru závod ve slalomu

AUTOMOTOKLUB MOST připravil zajímavou novinku. Začátkem května uspořádá pro své členy závod ve slalomu automobilů The Most SLALOM #1. Soutěžící s vlastním vozem změří síly s ostatními účastníky na asfaltovém okruhu v areálu polygonu společnosti AUTODROM MOST. Podmínkou účasti v závodu je sice členství v mosteckém automotoklubu, zájemci se ale mohou přihlásit i na místě před závodem po vyplnění připraveného formuláře. Členství je bezplatné, vstup do automotoklubu naopak přináší různé výhody.  

O bezkontaktní průjezd mezi kuželi a nejlepší čas svedou boj držitelé licence jezdce, vydávané Federací automobilového sportu (FAS) Autoklubu ČR (AČR), ale také amatéři. Startovné je 1 000 korun. Závod se uskuteční v sobotu 7. května na malém okruhu v areálu polygonu, první auta vyjedou na trať úderem poledne. Asfaltová dráha s celkem 45 brankami je dlouhá 1,7 kilometru. Počet účastníků je z organizačních důvodů omezen na 100.

Důvodem upořádání závodu je podle eventové manažerky společnosti AUTODROM MOST a členky organizačního výboru závodu Veroniky Rakové zejména snaha uvádět do života další novinky nejen v oblasti motoristického sportu pro širokou veřejnost tak, aby se areál autodromu stal navštěvovaným centrem. „Závod ve slalomu už jsme zkušebně zařadili například do programu loňské podzimní premiéry závodu v rally sprintu, měl velmi pozitivní odezvu. Proto jsme se rozhodli vyčlenit mu samostatný termín, a rozšířit tak nabídku našich aktivit,“ vysvětlila.

Mostecký automotoklub s autodromem velmi úzce spolupracují. Vstup do klubu neobnáší žádný finanční vklad či poplatky, členství naopak zaručuje různé výhody a slevy. Jednou z nich je Bronzové členství, které zahrnuje bezplatný vstup na vybrané akce a závody; patnáctiprocentní slevu na kurzy bezpečné jízdy na polygonu či patnáctiprocentní slevu na vstupenky evropského šampionátu tahačů Czech Truck Prix. Nové akce a slevy klub postupně zveřejňuje na stránkách www.automotoklub-most a www.autodrom-most.cz.