Muže obviněného z napadení policisty v Chanově vzal soud do vazby

Soud včera vzal do vazby dvaatřicetiletého muže podezřelého z pondělního napadení policisty na mosteckém sídlišti Chanov. ČTK to řekla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Údajný útočník je obviněný z těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí od tří do deseti let vězení.

Mladý policista na problémovém sídlišti Chanov ověřoval informaci, že se tam zdržuje hledaná osoba, a při pátrání zavítal i do v podstatě "vybydleného" panelového domu. Ve druhém podlaží jej kdosi napadl, pořezal a záchranka, kterou si policista sám přivolal, jej našla na zemi před domem. Policisté zatím stále nechtějí přímo potvrdit, že útočník muže přímo vyhodil z okna.

"V prvním patře byl fyzicky napaden obviněným, který ho měl na schodišti udeřit do hlavy a způsobil mu řezná poranění v oblasti hrudníku a horních končetin. Zranění, které policista utrpěl, svědčí i o pádu z výšky," popsala událost Světláková. Po incidentu policisté místo dlouho prohledávali a nakonec zadrželi dva muže. Krom dnes obviněného i jednoho nezletilého, toho ale ve středu propustili.

Sídliště Chanov vzniklo na přelomu 70. a 80. let a mělo sloužit jako ukázka práce tehdejšího režimu s Romy, kteří se tam stěhovali z bouraného starého Mostu i ze Slovenska. Řadu domů od té doby nepřizpůsobiví zničili. Některé už byly strženy, další zůstávají v takzvaně vybydleném stavu.

zdroj: ČTK