Muž z Mostecka připravil stát na spotřební dani o dva mil. Kč

Ústečtí celníci odhalili muže z Mostecka, který prodával minerální olej jako motorovou naftu. Stát tak připravil na spotřební dani nejméně o dva miliony korun. ČTK o tom informoval mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý. 

"Muži, čelícímu podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, hrozí trest odnětí svobody až na osm let," uvedl. 
    
Spis s návrhem na zahájení trestního stíhání pětatřicetiletého Čecha předají ústečtí celníci v nejbližších dnech policejnímu vyšetřovateli. Na případu pracovali několik měsíců. Zaměřili se na muže, který z Německa dopravoval v plastových barelech stovky litrů minerálního oleje s obchodním názvem Heizöl. "Minerální oleje načervenalé barvy určené k topení muž ukrýval v garáži a následně na Mostecku distribuoval společně s dalšími osobami. Už ale jako motorovou naftu určenou pro pohon motorových vozidel," uvedl Nejedlý. 
    
V rámci akce s krycím názvem Goliáš celníci na Mostecku závěrem loňského roku podezřelého zadrželi. "Zasáhli ve chvíli, kdy muž nelegálně dovezl do utajovaného skladu 725 litrů minerálního oleje," dodal Nejedlý. 
    
Podle něj se celníkům podařilo v konečném součtu zdokumentovat 104 přeprav, při kterých podezřelý od května do prosince dovezl do ČR osobním vozidlem nejméně 117.000 litrů minerálních olejů se zápachem nafty. Daňový únik vyčíslili správci daně na dva miliony korun. 
    
"Na případu úzce spolupracovalo mostecké státní zastupitelství i němečtí kolegové z celního a pátracího úřadu v Drážďanech," dodal Nejedlý. 
 
zdroj: ČTK