MTB dobrodružství v Krušných horách

27. 06 2022 | Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická Krušnohorská magistrála. Hledáte-li při jízdě na horském kole více adrenalinu, rozhodně byste neměli během návštěvy Krušných hor minout některý z místních trailparků a bikeparků.

V Trail Parku Klínovec na vás čeká 30 kilometrů trailů a 70 km tras pro horská kola značených po lesních cestách. Všechny traily se rozbíhají z vrcholu Klínovce a pozvolně klesají místními lesy až ke spodní stanici lanovky z Jáchymova. V Trail Parku Klínovec naleznete traily čtyř úrovní obtížnosti. Odpovídající obtížnost zde naleznou začínající cyklisté, rodiny s dětmi, i zkušenější a pokročilí jezdci. Úplní začátečníci si mohou jízdu na vyzkoušet na cvičném pumptracku v blízkosti horní stanice lanovky.

Značené trasy mají také začátek na vrcholu Klínovce, vedou na zajímavá místa a končí u spodní stanice lanovky z Jáchymova, která je v provozu od května do konce října.

Klínovec je díky svému převýšení charakteristický dlouhými traily. Lehký trail Azur (10,3km) a středně obtížný trail Rubin (8 km) patří mezi nejdelší souvisle klesajících traily v Evropě. Nezaostávají však ani trail Baron se 6 km souvislého flow se skoky a dvě 3 km dlouhé tratě na enduro a sjezd.

Trailpark na Plešivci je vybudovaný pod taktovkou trojnásobného mistra světa ve fourcrossu Michala Prokopa. Obsluhuje jej lanovka a nabízí flow traily všech obtížností, vhodné pro každého – od začátečníka až po toho nejzkušenějšího jezdce. Od léta 2020 nabízí 1x modrý, 1x červený a 2x černý trail o celkové délce 10 kilometrů.

Dobrodružství na kole nebo koloběžce v terénu, zábava pro dospělé i rodiny v Krušných horách? Vyrazte do Bikeparku Sport areálu Klíny! Tratě pro děti, začátečníky i náročné bikery vedou částečně lesem i po sjezdovce. Těšit se můžete na singltreky, downhill, lesní terén, překážky i skoky. Od výstupu sedačkové lanovky startují tři traily, které se různě větví a vzájemně napojují, takže tu vzniká síť několika modrých, červených i černých tratí.

https://www.autodrom-most.cz/

Speciály