Mostečtí stolní hokejisté bojovali na Slovensku

Stolní hokejisté ze čtyř zemí se sešli ve slovenské Senici při závěrečném turnaji WTHA Tour v billiard-hockeyi šprtci. Medailové pozice si kompletně rozdělili brněnští hráči v čele s Martinem Kučerou. Ve výsledkové listině ovšem nechyběli ani mostečtí. Patrik Šlégr (Haluzáci 8.ZŠ Most) obsadil dvanácté místo a zároveň si připsal prvenství v kategorii starších žáků. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most) ještě bojoval o dvojnásobné vítězství ve WTHA Tour – v kategoriích muži a Open. Úvod turnaje mu sice vyšel, v závěru se ale propadl na sedmnácté místo. S nadějí na vítězství v hodnocení Open se musel rozloučit, uhájil alespoň vítězství v hodnocení kategorie mužů. V kategorii žen se z celkového vítězství ve WTHA Tour může radovat Pavla Mišíková (Real Draci 18.ZŠ Most). Dostatečný bodový náskok mostecká hráčka získala již na předchozích akcích a účastí na Slovakia Open víceméně jen jistila případný útok pronásledovatelek.

Počtvrté v řadě si díky výsledkům v Lize škol vybojoval účast ve mezinárodním finále – Schools Challenger – tým 8.ZŠ Most. Do Senice mohl odcestovat také díky finanční podpoře města Mostu. V omlazené sestavě letos ovšem rozhodně nenastupoval v pozici favorita. V prvním utkání podlehl Kohoutovicím 1:4. Následovala porážka s Kedzierzynem-Kozle ve stejném poměru. O tom, že ani počtvrté neodjede 8.ZŠ Most bez některé z trofejí, se nakonec rozhodlo v posledním zápase proti domácí Senici. Družstvo 8.ZŠ Most (Šlégr, Martini, Odvárka) vyhrálo těsně 3:2 a veze ze Slovenska bronz.
 
Nepříliš početné obsazení a spíše doprovodný charakter měla při Slovakia Open soutěž v táhlovém hokeji Chemoplast. Vyhrál brněnský Ladislav Šustáček, z mosteckých byla nejlepší na šestém místě Pavla Mišíková. Paradoxně největší radost udělal turnaj těm, kteří na Slovensko necestovali. Jednalo se totiž o poslední turnaj chemoplastového Českého poháru 2014 a někteří čekali netrpělivě na jeho výsledky. Po Slovakia Open je jasné, že vítězem Českého poháru juniorů je Martin Laštůvka, mezi ženami Karolína Sládková (oba Black Sharks Most) a v kategorii mužů pak Milan Hulínský (RHC Tigers Příbram).
 
Aktuální program stolních hokejistů je čistě šprtcový. V sobotu na 18.ZŠ Most hraje BHC AB STAIN Most závěrečné kolo 1.ligy billiard-hockeye šprtce. V neděli cestují Litvínov a Meziboří na druhou ligu do Stochova.
 
Výsledky:
 
Slovakia Open – billiard-hockey šprtec – Český pohár ČP12 & WTHA Tour Master: 1. Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno), 2. Ladislav Šustáček (Orel Královo Pole), 3. Vojtěch Brauner (Fluke Kohoutovice), …, 12. Patrik Šlégr (Haluzáci 8.ZŠ Most), …, 17. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most), …, 23. Pavel Martini (Haluzáci 8.ZŠ Most), …, 25. Pavla Mišíková (Real Draci 18.ZŠ Most), …, 28. Matouš Odvárka (Haluzáci 8.ZŠ Most)
Slovakia Open – táhlový hokej Chemoplast – Český pohár „B“ & WTHA Tour Master: 1. Ladislav Šustáček, 2. Martin Kučera (oba SHL SDS Exmost Brno), 3. Marek Vrablic (Slovensko, Senica), …, 6. Pavla Mišíková (Real Draci 18.ZŠ Most), …, 8. Jakub Hasil (Černí Zlobři), 9. Patrik Šlégr, 10. Pavel Martini, …, 16. Matouš Odvárka, 17. Lenka Odvárková Vlnová (všichni Haluzáci 8.ZŠ Most)
Schools Challenger – mezinárodní finále Ligy škol – billiard-hockey šprtec: 1. CVČ Legato Kohoutovice, 2. UKS Flota Mlodych Kedzierzyn-Kozle, 3. 8.ZŠ Most, 4. Tím Senica
 
KONEČNÉ POŘADÍ WTHA TOUR – billiard-hockey šprtec (medailisté & hráči z Mostecka v první desítce)
 
MUŽI: 1. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most), 2. Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno), 3. Pavel Koloděj (Šprtmejkři Ostrava)
ŽENY: 1. Pavla Mišíková (Real Draci 18.ZŠ Most), 2. Michaela Grabinská (Šprtmejkři Ostrava), 3. Jirina Mencl (Švédsko, Lund BHC)
JUNIOŘI: 1. Ladislav Šustáček (Orel Královo Pole), 2. Kamil Pitlok (Polsko, Ogien Zory), 3. Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice), …, 6. Jan Beneš, …, 8. Tomáš Kvasnička (oba Gentlemen Most)
OPEN/MASTER: 1. Jan Tichavský (Šprtmejkři Ostrava), 2. Vít Boháček (BHC Dragons Modřice), 3. Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno)