Právě se nacházíte:

Mostecký golf je v krizi

Mostecký golf je ve stavu nouze. Možná v největší od roku 1993, kdy se začalo hrát. Stovkám organizovaných golfistů chybí vedení. Představenstvo 1. Golf Clubu Most rezignovalo. Podle zjištění Deníku kvůli nevyjasněné finanční ztrátě, kterou nikdo za rok a půl nedokázal vyřešit.

Pokud si golfisté, kteří pečují o devítijamkové hřiště na bývalé uhelné výsypce u hipodromu, 6. února nezvolí nové představenstvo, klubu hrozí zánik a hřišti uzavření.

To vše se děje v době, kdy stát odkládá investici přes 140 milionů korun do terénních úprav sousední městské louky. Na ní se podle původního plánu podporovaném radnicí mělo již letos v červnu otevřít nové, osmnáctijamkové golfové hřiště provozované soukromou firmou, se kterou má klub spolupracovat.

Klub, který je občanským sdružením, pořádá turnaje, vybírá hrací poplatky a má klubovnu s občerstvením, hospodaří od roku 2010 se ztrátou kolem 130 tisíc korun. Nevyřešený schodek a spory, kdo za chybějící peníze může, vedly loni v listopadu k odstoupení tří členů představenstva v čele s prezidentem klubu Josefem Dvořákem. Zbylí dva členové vedení klubu se vzdali funkce 2. ledna. „Rezignoval jsem, protože se mi nelíbily hospodářské výsledky. Mrzí mě, že to takto dopadlo,“ říká Dvořák, kdysi zakládající člen sdružení. Přiznává, že situace je kritická. Je ale přesvědčen, že se najdou kandidáti, shromáždění členů klubu nové představenstvo zvolí a jarní golfová sezóna začne jako obvykle. „Klub stále žije. Zánik nedopustíme,“ dodává Dvořák.

„Myslím si, že to dopadne dobře,“ míní bývalý viceprezident klubu Milan Pinta.

www.mostecky.denik.cz