Mostecké rodinné EKOHRÁTKY

Krušnohorské centrum pro rodinu uspořádalo za podpory města Mostu v sobotu 17. 5. 2014 akci „Návštěva u vodníka“ v rámci projektu Mostecké rodinné EKOHRÁTKY, který nabízí rodinám zábavnou a hravou formou zpracované poučení spojené s poznáváním Mostecka.

Děti s rodiči se sešly v 10 hodin na Benediktu, aby v terénu vytvořily vlastní rybníčky, dozvěděly se něco o žábách, rybách, potravní pyramidě, aby postavily chrostíkovi (jednomu z dětí) domeček… a také aby nasbíraly materiál pro další zkoumání v mateřském centru Barborka, kam se přesunuly po zhruba 2-hodinové zábavě venku. V Barborce se všichni posilnili na ohni opečenými buřtíky a právě včas (protože zrovna začalo pršet) se přesunuli dovnitř, aby zkoumali, co si přinesli z rybníka.
 
Následovala práce s lupou, malování, poslouchání žabího kvákání (každý druh má odlišný hlas), ukázka čištění vody ve vlastní čistírně (PET láhev s filtračním papírem, pískem, štěrkem, kamínky), četba pohádky o chrostíkovi, skládání básničky rodiči (bude zhudebněna) a mnoho dalšího…  Všichni se bavili až do pozdního odpoledne, vzniklo mnoho krásných obrázků a děti (i rodiče) si odnesly spoustu nových znalostí o přírodě, vodě a zvířátkách v ní. Už nevykřikovaly „hele, breberka“, ale uměly pojmenovat jepici, pakomára, ryby, ptáky…
 
Další dobrodružství s Ekohrátkami čeká mostecké rodiny v září a ponese název „Čarování v lesním království aneb Od krtčího světa až po koruny stromů“. Akce bude opět zdarma.