Malý Soptík – soutěž pro děti předškolního věku

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, územní odbor Žatec ve spolupráci s Policií ČR a JSDH Žatec uspořádal 1. ročník soutěže „ Malý Soptík 2012“, která se uskutečnila dne 25.9.2012 od 09.00 hodin v městském parku pod nemocnicí v Žatci. Soutěž byla určena pro předškoláky z mateřských škol a zúčastnilo se jí 12 čtyřčlenných družstev z 6ti mateřských škol ze Žatce. 

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, územní odbor Žatec ve spolupráci s Policií ČR a JSDH Žatec uspořádal 1. ročník soutěže „ Malý Soptík 2012“, která se uskutečnila dne 25.9.2012 od 09.00 hodin v městském parku pod nemocnicí v Žatci.

Soutěž byla určena pro předškoláky z mateřských škol a zúčastnilo se jí 12 čtyřčlenných družstev z 6ti mateřských škol ze Žatce. Cílem této soutěže bylo seznámení dětí předškolního věku s prací profesionálních a dobrovolných hasičů. Soutěž prověřila nejen jejich fyzickou zdatnost, ale také dovednost v soutěžních disciplínách - požární ochrana, dálková doprava vody, hod házecími kroužky, stříkání na cíl, manuální zručnost a dopravní předpisy. Všichni soutěžící byli oceněni drobnými cenami.