Loewe rozšiřuje rodinu televizorů řady bild 3 a zahrnuje i OLED model s displejem o tloušťce 4,9 mm

Loewe, německý výrobce televizorů s výraznými designovými prvky a oceňovaným precizním provedením, představuje na veletrhu IFA v Berlíně nové televizory řady bild 3. Jednou z nejzajímavějších novinek je OLED televizor Loewe bild 3.55 s úhlopříčkou 55", rozlišením Ultra HD a tloušťkou displeje neuvěřitelných 4,9 mm. Zobrazovací technologie OLED, která zásadně převyšuje kvalitou obrazu dnes stále nejrozšířenější obrazovky LCD, si tímto krokem razí cestu i do základních řad televizorů Loewe.  

Pro instalaci do menších prostor jsou z řady bild 3 určeny televizory s úhlopříčkami 43" a 49" s inovovaným designem a zajímavými technickými vlastnostmi, využívající LCD technologii. Tyto varianty nahradí v následujících měsících dosavadní úhlopříčky 40" a 48". Pro vyznavače nahrávání se nově i v této modelové řadě bild 3 objeví varianty s integrovaným pevným diskem o kapacitě 1TB. Nový OLED zástupce řady bild 3 o úhlopříčce 55“ má ambice stát se hlavním televizorem domácnosti. Jeho výrazný design v precizním německém provedení je tradiční devizou všech výrobků Loewe. 

OLED – skutečný rozdíl

Obrazovka OLED vytváří oproti dosavadním nejrozšířenějším technologiím fascinující čistý obraz s výjimečným barevným podáním. OLED používá organické diody vyzařující světlo. Každý obrazový bod je aktivní zdrojem světla, což umožnilo vynechat jakýkoli systém podsvícení celé obrazovky. Černé body nejsou aktivní, tedy nesvítí, a proto jsou skutečně černé. Díky unikátní obrazové technologii Dolby VisionTM produkuje i nová bild 3 OLED obraz s velmi vysokým dynamickým rozsahem (HDR), novou úrovní hloubky a obrovským barevným spektrem (široký barevný gamut). Tím je docílen skutečně autentický obraz v nejjemnějších odstínech i v rychle se pohybujících scénách.

Společnost BaSys, výhradní distributor produktů Loewe pro Českou republiku očekává, že nové televizory Loewe bild 3 se na náš trh dostanou během následujících měsíců tohoto roku.