Krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje pořádá krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Soutěž se uskuteční ve středu 5.září 2012 v Mostu - na stanici Most HZS Ústeckého kraje...

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje pořádá krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Soutěž se uskuteční ve středu 5.září 2012 v Mostu - na stanici Most HZS Ústeckého kraje. Slavnostní zahájení bude v 8:00. Soutěže se zúčastní soutěžní družstva všech územních odborů a stanice Ústí nad Labem HZS Ústeckého kraje.

V soutěži se hodnotí bezpečné a efektivní vyproštění zraněných osob z havarovaného vozidla za použití požární techniky a věcných prostředků požární ochrany, nářadí používaného v jednotkách požární ochrany, za použití taktických a odborných postupů dle současného poznání a předpisů. Součástí vyproštění zraněných osob je také poskytnutí předlékařské pomoci odpovídající jejich zranění, transport zraněných osob na místo simulující vozidlo ZZS a jejich předání rozhodčímu určenému k hodnocení oblasti předlékařské pomoci.