Kapela Karolína přispěla na asistenčního psa

Velkou radost udělala v období adventu mostecká country kapela Karolína rodičům zdravotně postiženého pětiletého Jakuba. Muzikanti jim předali v neděli 8. prosince před zahájením svého koncertu v restauraci Sever ve stejnojmenném nákupním středisku v Mostě symbolický šek na částku přesahující pět tisíc korun. Peníze vybrali na přehlídce kapel nazvané Country podzim a uspořádané v Rudém domě v Litvínově-Chudeříně před dvěma týdny.

Peníze poslouží na úhradu nákladů spojených s výcvikem asistenčního psa. Výcvik, zdravotní péče a strava stály Pestrou společnost, která psa připravila k provádění canisterapie a základů asistence (podávání předmětů, otvírání dveří a skříněk) 180 tisíc korun. Sbírkou pořádanou kapelou Karolína se podařilo rodině částečně pomoci. Rodičům Jakuba nyní zbývá splatit 55 tisíc korun.
 
„Myslíme se, že sbírka je dobrá věc, jejímž prostřednictvím pro toho malého chlapce můžeme něco udělat. I malý dar pomůže tomu človíčkovi aspoň trošku zpříjemnit život,“ zhodnotil vedoucí kapely Karolína Jan Koláček.     
 
„Za finanční dar jsme rádi, protože čím dřív se pejsek dofinancuje, tím dřív nám bude patřit. Ještě není oficiálně předán, zatím ho máme na zkoušku,“ doplnila matka Hana Vykysalá. „Jsme doslova nadšení! Již jednou se občané semknuli a vybrali na nás. Byl to tehdy pro nás příjemný šok. Něco takového jsme vůbec nečekali.  Stejně tak je to i nyní příjemné překvapení. Peníze pořád sháníme, jsme rádi, že jsme zase o krůček blíže,“ připojil se otec Josef Trejman.
 
Nynější čin navázal na srpnový Country festival Matylda, jehož byli muzikanti z Karolíny spolupořadateli. Na akci se tehdy podařilo vybrat přes 12 tisíc korun.
 
„S pejskem se nám daří dobře. Bentley na nás zkouší různé věci, je to náš miláček, poslouchá, krásně jsme se sžili. S chlapcem dělá canisterapii a má ho velmi rád. Pořád k němu chodí, dává mu pusinky. Chlapci kontakt se psem svědčí,“ popsala soužití s vycvičenou border kólií Hana Vykysalá.
 
Text a foto: Petr PROKEŠ
 
Z rukou kapelníka Karolíny Jana Koláčka symbolický šek přebírá Jakubova matka Hana Vykysalová.